Taśma z nadrukiem firmowym

taśma klejąca papierowa z nadrukiem

Co to jest taśma klejąca z nadrukiem?

Taśma klejąca z nadrukiem firmowym to nic innego jak  zwykła taśma polipropylenowa (PP) jaką na pewno znasz. Jest to produkt powszechnie używany w każdym przedsiębiorstwie. Najczęściej stosuje się go podczas pakowania przesyłek – jest stosowana do oklejania pudełek kartonowych lub oklejania opakowań owiniętych folią stretch.

Jaki rozmiar taśmy z nadrukiem wybrać?

Najczęściej spotykanym rozmiarem taśmy klejącej z nadrukiem firmowym jest szerokość taśmy 48 mm i długości 60 jardów lub 60 m. W naszej firmie mamy możliwość wyprodukowania 2 razy dłuższej taśmy czyli o długości 120 jardów lub 120 m. Dzięki czemu otrzymują państwo produkt dwa razy dłuższy, a co za tym idzie zajmuje on mniej miejsca w magazynie, a pracownik który używa tej taśmy do pakowania 2 razy rzadziej musi zmienić rolkę na aplikatorze.

Oczywiście jest możliwość wyprodukowania taśmy klejącej o innych szerokościach (25mm; 72mm itp.) i długościach W tym celu Proszę skontaktować się z działem sprzedaży -> kontakt

Czym różni się metr od jardów?

Producenci taśm często oznaczają swoje produkty jednostką yd (z ang. yard) lub jeśli jednostka jeśli długość napisana jest bez jednostki miary ( np po prostu 50) to producenci mają na myśli długości w jardach. Jard to 0,9m. Co oznacza, że jeżeli kupujemy taśmę o długości 50 jardów to tak naprawdę ma ona długość około 45 m.

Jaką taśmę z nadrukiem wybrać?

Jednym z najbardziej istotnych parametrów przy wyborze taśmy klejącej z nadrukiem firmowym jest rodzaj użytego kleju oraz rodzaj podłoża (folia – PP polipropylen/ czy też papier KRAFT).

Kleje dzielą się na:

  •  kleje akrylowe lub hot-melt – najtańsze / popularne do powszechnego stosowania,
  • oraz kleje o podwyższonej skuteczności takie jak kleje solvent (kauczuk naturalny) taśmy PCV jest to odpowiednik taśmy klejącej z klejem solvent ale o podwyższonej grubości (około 45 μm) – produkty profesjonalne,
  • taśmy cicho-odwijalne – taśma taka nie wydaje dźwięków podczas aplikacji taśmy (najczęściej jest na kleju akrylowym),
  • typu freezer – przeznaczone są tylko do użytku w niskich temperaturach, w pomieszczeniach takich jak chłodnie. Są one tańsze od taśmy solvent (która jest dedykowana do aplikacji w chłodniach),
  • taśmy klejące papierowe z nadrukiem to produkty ekologiczne przeznaczone dla wymagających klientów. Oferowane są przez nas w dwóch wariantach podstawowym na kleju hotmelt (kauczuk syntetyczny) lub dla klientów ceniących wysoką jakość taśmy Premium Kraft na kleju solvent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *