Taśma z nadrukiem firmowym

taśma klejąca papierowa z nadrukiem

Co to jest taśma klejąca z nadrukiem?

Taśma klejąca z nadrukiem firmowym to nic innego jak  zwykła taśma polipropylenowa (PP) jaką na pewno znasz. Jest to produkt powszechnie używany w każdym przedsiębiorstwie. Najczęściej stosuje się go podczas pakowania przesyłek – jest stosowana do oklejania pudełek kartonowych lub oklejania opakowań owiniętych folią stretch.

Jaki rozmiar taśmy z nadrukiem wybrać?

Najczęściej spotykanym rozmiarem taśmy klejącej z nadrukiem firmowym jest szerokość taśmy 48 mm i długości 60 jardów lub 60 m. W naszej firmie mamy możliwość wyprodukowania 2 razy dłuższej taśmy czyli o długości 120 jardów lub 120 m. Dzięki czemu otrzymują państwo produkt dwa razy dłuższy, a co za tym idzie zajmuje on mniej miejsca w magazynie, a pracownik który używa tej taśmy do pakowania 2 razy rzadziej musi zmienić rolkę na aplikatorze.

Oczywiście jest możliwość wyprodukowania taśmy klejącej o innych szerokościach (25mm; 72mm itp.) i długościach W tym celu Proszę skontaktować się z działem sprzedaży -> kontakt

Czym różni się metr od jardów?

Producenci taśm często oznaczają swoje produkty jednostką yd (z ang. yard) lub jeśli jednostka jeśli długość napisana jest bez jednostki miary ( np po prostu 50) to producenci mają na myśli długości w jardach. Jard to 0,9m. Co oznacza, że jeżeli kupujemy taśmę o długości 50 jardów to tak naprawdę ma ona długość około 45 m.

Jaką taśmę z nadrukiem wybrać?

Jednym z najbardziej istotnych parametrów przy wyborze taśmy klejącej z nadrukiem firmowym jest rodzaj użytego kleju oraz rodzaj podłoża (folia – PP polipropylen/ czy też papier KRAFT).

Kleje dzielą się na:

  •  kleje akrylowe lub hot-melt – najtańsze / popularne do powszechnego stosowania,
  • oraz kleje o podwyższonej skuteczności takie jak kleje solvent (kauczuk naturalny) taśmy PCV jest to odpowiednik taśmy klejącej z klejem solvent ale o podwyższonej grubości (około 45 μm) – produkty profesjonalne,
  • taśmy cicho-odwijalne – taśma taka nie wydaje dźwięków podczas aplikacji taśmy (najczęściej jest na kleju akrylowym),
  • typu freezer – przeznaczone są tylko do użytku w niskich temperaturach, w pomieszczeniach takich jak chłodnie. Są one tańsze od taśmy solvent (która jest dedykowana do aplikacji w chłodniach),
  • taśmy klejące papierowe z nadrukiem to produkty ekologiczne przeznaczone dla wymagających klientów. Oferowane są przez nas w dwóch wariantach podstawowym na kleju hotmelt (kauczuk syntetyczny) lub dla klientów ceniących wysoką jakość taśmy Premium Kraft na kleju solvent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *